Vychytal Armě ligu, teď oblékne dres Brné. K Labi přichází gólman Radim Novák

14.03.2016 | OK

SK Brná hlásí pro jarní boje v I. A třídě zvučnou posilu. Na břehu Labe si zachytá zkušený sedmatřicetiletý brankář Radim Novák, který ve své kariéře dvakrát postoupil do nejvyšší české fotbalové soutěže. Po loňském konci v FK Ústí nad Labem to sice vypadalo, že definitivně pověsí kopačky na hřebík, nyní se ale na zelený pažit vrací. Do Brné přichází na hostování.

Když na začátku června 2015 odchytal druholigové utkání v dresu Army proti Varnsdorfu, vše nasvědčovalo konci kariéry. "Na 99 procent šlo o můj poslední zápas," tvrdil tehdy. To jedno jediné procento se ale přesto ukázalo jako klíčové.

Novák už odchytal sobotní přípravu za Brnou proti Trmicím a připsal si nulu. Pro červeno-žluté půjde o velkou posilu a diváci se tak mají na co těšit.

Fotbaloví fanoušci v Ústí jistě nezapomenou na sezónu, kdy se Arma probojovala do Gambrinus ligy. Právě v tomto ročníku dovedl Novák svůj tým mezi elitu a v první lize si následně připsal i 13 startů. Mimo to v minulosti chytal také za Litvínov, Litoměřice, Varnsdorf nebo Jablonec nad Nisou.

FOTO: Ústecký deník, Karel Pech